Listonoszka dla studenta

Torba listonoszka

Z nowym rokiem akademickim dobrze jest zaopatrzyć się w nową torbę. Plecak jest wygodny, ale nie do każdej okazji pasuje, a stara torba jest nieelegancka. Lepiej zdecydować się modną listonoszkę, która będzie trwała.

Więcej o torbach na: 

Funkcjonalna pojemność

Najważniejsze kryterium przy wyborze torby to jej funkcjonalność. Przed zakupem trzeba przeanalizować, co będzie się w niej nosiło za każdym razem. Jeśli na zajęcia potrzebne ci są takie sprzęty jak laptop czy netbook, to torba musi pasować do ich wielkości. Tak samo w przypadku, gdy zwykle nosi się ze sobą tylko zeszyty. Czy dodatkowo nosisz ze sobą kalendarz? Te ustalenia pozwolą zdecydować się na odpowiednią torbę listonoszkę. Jeśli właściwie żadne z tych rzeczy nie jest ci potrzebne na zajęcia, to możesz wybrać całkiem mały rozmiar. Natomiast noszenie większej ilości rzeczy sprawia,żze trzeba się wyposażyć w duży rozmiar torby najlepiej z przegródkami.

Z jakiego materiału?

Jeśli nowo zakupiona torba ma służyć właścicielowi przez długie lata, to dobrze jest zdecydować się na taką wykonaną ze skóry naturalnej, ponieważ będzie ona trwała. Ekoskóra albo zwykła torba płócienna nie da takiego efektu. Prawdziwa skóra to przede wszystkim gwarancja, że torba nie ulegnie uszkodzeniom zbyt szybko. Może się ewentualnie trochę przetrzeć, ale to będzie wyglądało ciekawie. Im starsza torba, tym lepszy efekt. Istotną kwestią jest też fakt, że do torby ze skóry można włożyć więcej rzeczy i nie powinna się ona zerwać, a nawet jeśli, to fachowiec – kaletnik z pewnością ją odratuje. Inaczej jest z torbami, które są wykonane z innych materiałów – nie da się ich uratować. 5-10 lat to minimum, jeśli wybierze się naturalną skórę, a dobre torby można znaleźć już za 100 zł.

Model listonoszki

Wybranie klasycznego modelu torby (czarnego albo brązowego) sprawi, że listonoszkę będzie można dopasować do różnych rodzajów stylizacji. Można ją też znaleźć w kolorze beżowym albo szarym. Jeśli dana torba ma wystarczyć na codzienne użytkowanie, to lepiej nie wybierać rzucających się w oczy kolorów ani wersji z napisami. Do eleganckiego ubioru pasuje lakierowana skóra. Dla mężczyzn stworzono bardziej klasyczne modele – zamszowe i ze skóry matowej. Ilość przegródek zależy od indywidualnych preferencji, ale warto zwrócić uwagę na to, że im ich więcej, tym można zachować w torbie większy porządek. Męska listonoszka ma dwie wersje: retro albo nowoczesną.

Znając swoje potrzeby, można bez problemu wybrać odpowiedni model listonoszki.